چهارشنبه , 7 آبان 1399
Home » آموزش » چگونگی شخصی سازی منوی استارت در ویندوز 10

چگونگی شخصی سازی منوی استارت در ویندوز 10

درصورت استفاده از آخرین ورژن سیستم عامل ‌شرکت مایکروسافت (ویندوز 10) ، حتما با معضل منوی استارتی سرد و بی روح مواجه شده اید. به خصوص اگر از سری‌های پیشین آن نیز استفاده کرده باشید. این تجربه ناخوشایند به همراه  نیاز مبرم به فضایی آکنده از منوهای زیبا ، در صورت استفاده از تبلت ویندوز دار و یا لپتاپی با نمایشگر لمسی، بیشتر حس می‌شود. اما شما قابلیت تبدل منو به بخشی بهتر و مفیدتررا با اعمال کمی تغییرات و شخصی سازی دارید.
بطور کلی، منوی استارت به سه بخش تقسیم می‌شود.

  • پنل باریکی که در سمت چپ صفحه وجود دارد ، بسته به تنظیمات اعمال شده توسط شما ، دارای آیکون‌های مهم است. از جمله حساب کاربری ، تنظیمات و گزینه‌های دیگر. این آیکون‌ها به صورت پیش فرض فاقد هرگونه پرچسب نوشتاری که به عنوان (Label) شناخته می‌شوند، بوده. اما شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه‌ی منو در بالای این بخش (سه خط افقی کوچک) ، پرچسب‌های نوشتاری هر آیکون را نمایان کنید.
  • قسمت مرکزی (که باز هم کمی به سمت چپ متمایل است) ، لیستی از اپلیکیشن‌های شما بوده که در ابتدا ، به ترتیب برنامه‌های اخیرا اضافه شده و سپس به ترتیب حروف الفبا چیده شده است.
  • قسمت بزرگ سمت راست نیز حاوی قسمت‌های رنگارنگی بوده که با عنوان‌هایی همچون Play , Explore نام گذاری شده‌اند.

حالا که با نمای کلی این منو آشنا شده‌اید، نوبت به یادگیری راه‌های سفارشی سازی آن است.

تنظیمات پنل سمت چپ
پنل سمت چپ که می‌تواند حداقل دو آیکون (آیکون‌های حساب کاربری شما و گزینه‌های Power) و حد اکثر 12 آیکون داشته باشد ؛ برای این کار از منوی تنظیمات و مسیر    Personalization > Start، انتخاب کنید که کدام گزینه‌ها در استارت ظاهر شود.در این مرحله شما قادر به روشن / خاموش نمودن آیکون‌هایی چون تنظیمات ، اسناد ، دانلودها ، تصاویر ، فیلم‌ها ، موسیقی و … هستید. 

Start تمام صفحه یا نه
درصورت استفاده از تبلت ، به صورت پیش فرض ، منوی استارت تمام صفحه است؛ اما در لپتاپ یا دسکتاپ این منو بخشی جزئی از صفحه است. اگر در رایانه‌ی شخصی خود تمایل به اجرای استارت با ظاهری تمام صفحه دارید ، به مسیر روبرو مراجعه کنید : Settings > Personalization > Start > Use full screen .

اعمال تغییر رنگ در Start
برای این کار تنها با مراجعه به Settings > Personalization > Colors  و کلیک بر گزینه‌ی انتخاب رنگ ، آنها را مطابق میل خود تنظیم کنید.
همچنین اگر تمایل به شفاف سازی منوی Strart دارید ،می‌توانید گزینه‌ی Make start , taskbar and action center transparent را روشن کنید.

اعمال تغییرات بر گزینه‌های موجود در استارت (Tiles)
برای تغییر سایز در گزینه‌ها کافیست بر روی آنها کلیک کرده سپس از گزینه‌ی Reasize برای انتخاب اندازه‌ی دلخواه استفاده کنید. بسته به نوع tile یا برنامه ، شما قادر به استفاده از اندازه‌ی کوچک ، متوسط و یا بزرگ خواهید بود. اگرچه اکثر آنها تنها در دو اندازه‌ی اول موجود اند ولی برخی برنامه‌های دیگر همچون Edge یا  Maps قابلیت تغییر در هر سه سایز را دارند.


درباره نگین خاورمیانه

در همین رابطه...

10 ترفند اینستاگرام که احتمالا از آن ها بی خبرید!

حتما شما هم یکی از طرفداران اپلیکیشن اینستاگرام هستید و روزانه ساعت های زیادی را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *