چهارشنبه , 7 آبان 1399
Home » آموزش » نکات و ترفندهایی برای بهبود عمر باتری Galaxy S9، S9 Plus
samsung-s9-and-s9plus-1

نکات و ترفندهایی برای بهبود عمر باتری Galaxy S9، S9 Plus

Galaxy S9 و S9 Plus دو دستگاه شگفت انگیز هستند. از دوربین پیشرفته گرفته تا ترفندهای جدید AR و بلندگوهای استریو. هر دو گوشی بسیار مورد توجه و عنایت کاربران قرار گرفته اند. این که چطور می توانیم پس از شارژ کردن کامل گوشی، حداکثر استفاده را از آن کنیم، موضوعی هست که بیشتر ما در نهایت با آن مواجه خواهیم شد. با استفاده از تنظیمات و ویژگی های مختلف، می توانید بیشتر از باتری S9 و S9 Plusخود، کار بکشید.  حالا می پرسید چطوری ؟ ادامه مطلب را بخوانید.

Always-On Display رو غیر فعال کنید

galaxy-s9-s9-plus-battery-tips-1

Always-On Display (AOD) در S9 و S9 Plus ، روش راحتی برای چک کردن وقت و اعلان (ناتیفیکیشن) هاست ولی یک اشکال مهم دارد که عملا همیشه روشن است!‌

در حالی که سامسونگ می تواند تمام توان خود را برای محدود کردن میزان مصرف باتری به کار گیرد، این ویژگی همچنان در حال اجرا است. خوشبختانه، شما می توانید AOD را تنها با چند حرکت غیر فعال کنید. برای این کار وارد منوی Setting شوید و طبق دستور زیر عمل کنید.

Open Settings > Lock screen and security > turn the Always On Display switch to the Off position.

رزولوشن صفحه نمایش را پایین نگه دارید

galaxy-s9-s9-plus-battery-tips-screen-resolution

صفحه نمایش گلکسی S9 قادر است رزولوشن خیره کننده 1440 در 2960 پیکسل را به نمایش بگذارد. با این تنظیمات، هر چیز که در صفحه نمایش نشان داده می شود، بهتر به نظر می رسد، اما به قیمت عمر باتری . رندر کردن پیکسل های بیشتر در صفحه نمایش با استفاده از پردازش بیشتر باعث کاهش عمر باتری می شود.

سامسونگ دارای سه تنظیم مختلف روی صفحه نمایش برای رزولوشن است که دو مورد از آنها عمر باتری را کاهش می دهد. با استفاده از روش زیر رزولوشن دستگاه خود را کاهش دهید.

Open Settings > Display > Screen Resolution and select either FHD+ (2220×1080) or HD+ (1480×729). Finally, tap Apply.

قرار دادن برنامه ها در حالت خواب، برای همیشه!

galaxy-s9-s9-plus-battery-tips-device-maintenance

سامسونگ Galaxy S9 دارای ابزارهایی است که به وسیله آنها برنامه هایی که در پس زمینه کار می کنند را مانیتور می کند و باطری شما را مصرف می کند. شما می توانید برای استفاده از ابزار تعمیر و نگهداری یا Device Maintenance دستگاه، از چند روش مختلف استفاده کنید.

galaxy-s9-s9-plus-battery-tips-app-sleep

در بخش نگهداری دستگاه (Device Maintenance) ، باتری را در گوشه پایین سمت چپ انتخاب کنید. قسمتی به نام  App power monitor نشان می دهد، چه برنامه هایی را می توانید در حالت خواب قرار دهید، این روش، باعث جلوگیری از استفاده برنامه (ها) از باتری با اجرا در پس زمینه می شود تا زمانی که برنامه دوباره توسط شما باز شود.

به خاطر داشته باشید که قرار دادن برنامه در حالت خواب می تواند مانع دریافت هشدار یا اعلان(ناتیفیکیشن) شود. بنابراین اگر Gmail را در لیست قرار دهید و به دسترسی سریع به ایمیل خود نیاز مبرم دارید، توصیه می شود علامت کادر کنار Gmail را بردارید و آن را در پس زمینه اجرا کنید. پس از نگاه کردن به لیست و حذف برنامه هایی که نمی خواهید در حالت خواب قرار دهید، ذخیره انرژی Save Power رو بزنید.

در نهایت، اگر شما به قسمت پایین بخش Battery بروید، گزینه هایی برای قرار دادن لیست برنامه ها برای حالت خواب، زمانی که در پس زمینه هستند وجود دارد که با انتخاب گزینه Always sleeping apps می توانید اپ های را که می خواهید، در این لیست قرار دهید.

زمان تایم آوت کوتاه شده صفحه نمایش

galaxy-s9-s9-plus-battery-tips-screen-timeout

هرچه صفحه نمایش بیشتر در گوشی روشن باشد، باتری بیشتری استفاده می شود. برای افزایش عمر باتری، تنظیمات روشن ماندن صفحه نمایش را از طریق منوی زیر به 15 ثانیه کاهش دهید.

Open Settings > Display > Screen timeout > 15 seconds

روشنایی صفحه نمایش

galaxy-s9-s9-plus-battery-tips-brightness

درست همانطور که مقدار زمانیکه یک صفحه نمایش روشن است، از باتری بیشتری استفاده میشود، این موضوع برای مقدار روشنایی صفحه نمایش نیز صدق می کند.

به جای اینکه اجازه دهید S9 و سنسورهای مختلف آن به طور خودکار روشنایی صفحه نمایش را تنظیم کنند، با رفتن به Settings > Display > and set Auto-brightness روشنایی اتوماتیک را غیرفعال کنید و تنظیم روشنایی خودکار را خاموش کنید.

بعد، نوار لغزنده روشنایی را به انتهای پایین ترین مقدار روشنایی حرکت دهید و بگذارید در همان حالت بماند.

به سیم آخر بزنید

galaxy-s9-s9-plus-battery-tips-power-saving-modes

اگر شما خود را در وضعیتی یافته اید که باتری کم دارد و ضروری است گوشی شما روشن باشد و قادر به دریافت پیام یا تماس باشید، از یکی از حالت های صرفه جویی در انرژی که در S9 و S9 Plus تعبیه شده است، استفاده کنید.

طبق منوی زیر به بخش باتری بروید.

Settings > Device Maintenance > Battery

بعد، یکی از حالت های Mid یا Max را انتخاب کنید. هنگام انتخاب هر حالت، یک پاپ آپ تغییرات ایجاد شده را نمایش می دهد و زمان اضافه شده بر حسب دقیقه را برای هر ویژگی، به شما خواهد داد. هر یک از تغییرات پیشنهاد شده برای تنظیمات را بر حسب نیاز خود اعمال کنید و سپس حالت ذخیره انرژی را اعمال کنید.

تنظیمات Mid همچنان دسترسی به تمام اپ هایتان را فراهم می کند، اما پردازنده را تضعیف می کند و وضوح صفحه و روشنایی صفحه و غیره را تنظیم می کند. تنظیمات Max ، تیر آخر برای حالت صرفه جویی در مصرف انرژی است. هنگام فعال شدن آن، تقریبا تمام برنامه ها غیرقابل دسترس هستند، حسگر اثر انگشت دیگر کار نمی کند و پردازنده حتی کندتر کار می کند. این جاست که باتری گلکسی S9 ، از تقریبا 10 ساعت و چند دقیقه زمان عمر در حالت معمولی، در حالت Max به 36 ساعت می رسد!

البته، این آخرین گزینه برای زمانی است که شما باید فقط تلفن داشته باشد. در حالی که ، نکات مورد بحث در بالا باید به شما کمک کند تا ذره های باقیمانده انرژی باتری را هم بتوانید مصرف کنید.


درباره نگین خاورمیانه

در همین رابطه...

10 ترفند اینستاگرام که احتمالا از آن ها بی خبرید!

حتما شما هم یکی از طرفداران اپلیکیشن اینستاگرام هستید و روزانه ساعت های زیادی را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *