یکشنبه , 10 فروردین 1399
Home » اخبار » دقیقا بیست و یک سال پیش، آمازون!

دقیقا بیست و یک سال پیش، آمازون!

سال ها قبل از این که آمازون تبدیل به بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان برای فروش همه نوع کالایی بشود، این شرکت تنها یک فروشگاه تخصصی کتاب بود. در همان زمان ها، و قبل از این که سایت فوق العاده قدرتمند فعلی برای این شرکت 250 میلیارد دلاری طراحی شود، وبسایت این شرکت به شکل زیر بود:

screen-shot-2016-07-18-at-10-05-33-am

این اسکرین شات متعلق به 21 سال پیش در همین روزها (روزهای آخر تیر و اوایل مرداد) است و طراحی وبسایت آمازون در آن زمان را نشان می دهد. در گوشه ی بالا سمت چپ لوگوی سابق آمازون را مشاهده می کنید که تا قبل از سال 2000 که لوگول فعلی معرفی شد، از آن استفاده می گردید.

مدیر عامل این شرکت، یعنی جف بزوس (Jeff Bezos) با ایده ی استفاده از ظرفیت اینترنت که به سرعت در حال رشد بود، شغل قبلی خود را ترک گفت و ایده ی آمازون را بنا گذاشت. او اولین کتاب را از طریق آمازون که دفتر مرکزی اش در گاراژ خانه ای در سیاتل ایالت واشنگتن بود، به قیمت 27.95 دلار فروخت. خریدار این کتاب جان وینرایت (John Wainwright) نام داشت که آمازون به افتخار وی یکی از دفاتر اداری اش را به نام وی نامگذاری کرد.

امروز بعد از گذشت 21 سال، آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان (حتی بزرگتر از نگین خاورمیانه!) است. صفحه ی اول این فروشگاه اینترنتی را (اگر تاکنون ندیده اید) در تصویر زیر می بینید.

New Website


درباره میثم محمدی اردهالی

میثم رشته ی کارشناسی برق را در گرایش الکترونیک به پایان برده است. او از 6 سالگی به صورت پاره وقت به بازی های کامپیوتری می پردازد و به عکاسی و فناوری های جدید به خصوص در زمینه ی سلامت، توانبخشی و هوشمندسازی بسیار علاقه دارد.

در همین رابطه...

iphone-se2-1

مشخصات، قیمت و تاریخ رونمایی از آیفون SE2

اپل ممکن است یک نسخه نهایی از سری آیفون SE خود معرفی کند. با رونمایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *